Black Week- co musisz o nim wiedzieć?

Black Week – co oznacza?

Koniec roku to z perspektywy zakupoholików najlepszy czas na zakupy. To właśnie wtedy proponowane są największe wyprzedaże. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest Black Friday, który coraz to prężniej przekształca się w Black week za grosze. Oznacza to zatem, okrągły tydzień okazji zarówno w sklepach internetowych, oraz stacjonarnych. W kalendarzu osób handlujących różnymi produktami zaznaczona ilość dni, gdzie promocje obowiązują jest dłuższa niż oficjalnie. Pierwsze promocje pojawią się na koniec listopada. Jest to czas przedświątecznych zakupów z uwagi na Boże Narodzenie, jednak nie tylko. Właśnie wtedy przypada Black Friday, czyli największa okazja zakupowa. Szybko przedstawiciele sklepów uznali, że sam Czarny Piątek to za mało. Coraz częściej można zauważyć zastąpienie go całym tygodniem pod nazwą Black Week. Sezon wyprzedaży, oraz super cen może trwać do 26 grudnia, lub nawet do końca roku kalendarzowego.

Koniec listopada to szansa na świetne okazje

Wiele osób planujących duże zakupy z wielką niecierpliwością czeka na okres dużych obniżek cenowych. Te zazwyczaj towarzyszą świętom takim jak Boże Narodzenie, oraz Wielkanoc. Czasem zdarzają się wyprzedaże związane z sezonem komunijnym, czy studniówkowym. Jednak szczególne nagromadzenie świetnych ofert cenowych występuje na koniec listopada w formie akcji Black Week. Składają się na nie dwa dni, które są kluczowe dla akcji promowania Black Week. Należą do nich:

– Black Friday, obchodzone w piątek, po Dniu Dziękczynienia

– Cyber Monday, obchodzony cały weekend, obejmujący asortyment sklepów internetowych

Okazja na tańsze zakupy, oraz promocje sięgające nawet kilkudziesięciu procent rabatu nie kończą się po dwóch dniach. Ten dobry dla zakupoholików czas trwa dłużej. Wiele sklepów wprowadziło Black Week, celem przedłużenia promocji, oraz celem zainteresowania klientów swoją ofertą. W większości sklepów promocje kończą się razem z miesiącem, jednak pomimo wszystko niektóre z nich swoją promocyjną ofertą kuszą do końca roku.